2011 04 07

Pirmasis kompanijos Jurby WaterTech International PPS modelio kontraktas Ukrainos energetikos sektoriuje

Daugelyje Ukrainos regionų gyventojų aprūpinimas geriamuoju vandeniu yra vienas prioritetinių uždavinių.  260-tyje Ukrainos miestų ir kaimų   vamzdynais tiekiamas vanduo yra netinkamas gerti, o pati vandens tiekimo sistema yra baisios būklės. Nuo  2005 metų  valstybiniu mastu čia vykdoma programa „Ukrainos geriamasis vanduo”, skirta  2006-2020 metams, tačiau dėl finansavimo stygiaus (šiai dienai finansuota tik 15–16 %) gyventojų aprūpinimo geriamuoju vandeniu priemonės praktiškai nebuvo įvykdytos.

Bendrovės AB „Donbasenergo“ vadovybė priėmė sprendimą prisidėti prie minėtos programos realizavimo, ir netruko  nuo žodžių pereiti prie konkrečių darbų. Antroje  2009 metų pusėje bendrovė paskelbė konkursą objektui „Starobeševskaja ŠEC. Geriamojo vandens kokybės vandens paruošimo įrenginys, kurio produktyvumas 100 m3/parą, miesto tipo gyvenvietėje Novyj Svet“, o šio konkurso nugalėtoja tapo kompanija Jurby  WaterTech International.

Pagal šio projekto techninę užduotį, reikėjo atlikti visą kompleksą darbų „iki rakto“: parengti darbo dokumentaciją, pastatyti pastatą, pagaminti ir pristatyti vandens paruošimo įrangą, atlikti instaliavimo, derinimo-paleidimo darbus bei patiekti vandens išpilstymo liniją.

Į vandens paruošimo įrangos komplektą įeina  pirminio valymo ir demineralizacijos mazgas. Savo ruožtu demineralizacijos blokas turi filtruoto vandens sumaišymo su nudruskintu po atbulinės osmozės vandeniu. Tai leidžia reguliuoti paruošto vandens druskų kiekį bei mineralų sudėtį pagal standarto GOST „Geriamasis vanduo“ reikalavimus. Visas kompleksas paskaičiuotas taip, kad geriamojo vandens per parą būtų gaunama 100 m3. Be to, šiame projekte numatomos tokios galimybės: vandens išpilstymo į  19 litrų talpos butelius, vandens išpilstymo į kilnojamą tarą bei autocisternas vandeniui išvežioti į vaikų auklėjimo įstaigas. 

Praėjus dviem mėnesiams po  PPS modelio kontrakto pasirašymo, mūsų kompanijos projektavimo – konstravimo biuras užbaigė vandens paruošimo komplekso projektavimo darbus ir ėmėsi šio komplekso gamybos. Per kitus du mėnesius, kompanijos Jurby WaterTech International gamybiniame padalinyje buvo baigti darbai, skirti geriamojo vandens kokybės vandens paruošimo įrenginio gamybai.

Lygiagrečiai minėtiems darbams, vyko darbai ir Ukrainoje, miesto tipo gyvenvietėje Novyj Svet, kurioje vietoje senos sugriuvusios katilinės buvo pastatyta nauja, šiuolaikinio tipo, erdvi  vandens valymo stoties patalpa.

Birželio mėnesio pabaigoje, kompanija Jurby WaterTech International įrangą pristatė į objektą, ir iš kart pradėjo instaliacijos darbus. Jau liepos mėnesį, pasibaigus paleidimo-derinimo darbams, galima buvo paskanauti šviežio, puikaus skonio vandens. Paskutinis objekto darbų etapas buvo teritorijos aplink vandens paruošimo stotį gerbūvio sutvarkymas.

2010 metų gruodžio mėnesį projektas „Starobeševskaja ŠEC. Geriamojo vandens tiekimo sistemos rekonstrukcija miesto tipo gyvenvietėje Novyj Svet ir Starobeševskaja ŠEC“ buvo įvykdytas, objektas perduotas eksploatuoti.

Šio projekto realizacija tapo geru pavyzdžiu, kaip reikia spręsti aktualias gyventojų aprūpinimo kokybišku geriamuoju vandeniu problemas. Juk miesto tinklų esminei rekonstrukcijai reikia daug lėšų. Tuo tarpu vietinių vandens paruošimo ir valymo stočių įrengimas gyvenvietėse atsiperka gana greitai ir gelbsti realizuojant vyriausybės iniciatyvas geriamojo vandens paruošimo ir jo tiekimo gyventojams sektoriuje. Tačiau svarbiau už viską yra tai, kad šiandien žmonės jau geria švarų ir skanų vandenį.

Informacija: Starobeševskaja ŠEC – stambios elektros energijos tiekimo kompanijos AB „Donbasenergo“ struktūrinis vienetas. Įmonė išsidėsčiusi Ukrainos pietryčiuose, Donecko srityje ir yra viena  pirmaujančių elektros energijos gamybos kompanija tarp šalies šiluminių elektrinių. Projektinis instaliuotas Starobešenskaja ŠEC galingumas  - 2300 MW.